Arkeolog Maaşları 2017

Arkeolog Ne İş Yapar?

Ağırlık olarak Kültür ve Turizm Bakanlığında istihdam edilen arkeologlar, insanın dünya üzerinde görülmesinden Orta çağa kadar geçen süreç içinde insana ilişkin her türlü kalıntı ve buluntuyu, doğal çevre ile insan arasındaki ilişkileri, yüzey, sualtı araştırmaları ve kazılarla ortaya çıkarma, inceleme, değerlendirme, koruma bilgi ve becerisine sahip kişidir.

Arkeologlar Ne Kadar Zam Alacaklar ?

Kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanuna tabi olarak görev Memurlar ile hükümet arasında yürütülen toplu sözleşme 2015 yılı Ağustos ayında imzalandı. Buna göre Memurlara 2017 yılı için ilk 6 ay (Ocak-Temmuz) % 3 oranında, ikinci 6 ay (Temmuz-Aralık) için de % 4 oranında zam yapılmasına karar verildi. Ayrıca enflasyon, verilen zam oranını aşması halinde aradaki fark kamu çalışanlarına ödeneceği yönünde toplu sözleşmede yer aldı.

2017 Yılı Ocak – Temmuz Dönemi Arkeolog Maaşları:

D/KHizmet YılıEğitim DurumuNet Maaş
8/1Yeni BaşlayanLisans3.189 TL
7/1 3 yılLisans3.192 TL
6/1 6 yılLisans3.196 TL
1/425 yıl ve üzeriLisans3.645 TL
Maaş hesaplamasında;
– Lisans mezunu, bekar ve çocuksuz olan personel dikkate alınmıştır.Hesaplamaya sendika aidatı ve kalkınma öncelikli bölgelerdeki ek ödeme dahil edilmemiştir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Mehmet soydaş dedi ki:

    Selam ben Mehmet benn bu arkeoloji bilimine çok merakliyim seviyorum bu mesleği ancak nasıl olabilirim puan durumu nasıldır? Kaç yıl üniversite okumamız lazım bu konuda bana yardımcı olursanız çok memnun olurum.

BİR YORUM YAZ