Hakkımızda

11 Temmuz 2016 tarihinde yayın hayatına başlayan Maaş Rehberi, kamuda çeşitli unvanlarda istihdam edilen personellerin güncel maaş bilgilerini yayınlamaktadır.

Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan ve çeşitli kanunlara (657 sayılı DMK, 399 sayılı kanun, 926 sayılı TSK Personel Kanunu ) tabi olarak çalışan personellerin en güncel maaş bilgileri, aynı unvanların emekli ikramiyeleri ve emekli maaşlarını, eğitim durumları göz önünde bulundurularak tüm derece/kademelerdeki karşılıklarını sitemizde yayınlamaktayız.

Sitemizde kamu personellerinin yanı sıra özel sektörde büyük şirketlerde çalışanların ortalama maaş bilgileri, çalışma koşulları ve kariyer basamaklarına ilişkin içeriklerde paylaşmaktayız.

Maaş Rehberi olarak, sadece kamudaki çeşitli unvanların maaşlarını yayınlamanın yanı sıra kariyer planlaması, meslek seçimi, popüler meslekler konularında özgün içerikler sunmayı umut ediyoruz.Bu vesileyle; temel amacımız sunduğumuz içeriklerle  kamuda istihdam edilmeyi bekleyen memur adaylarına, meslek seçimi yapacak olanlara ve iş arayanlara bu konularda rehber olmayı amaçlamaktır.

Saygılarımızla.

Maaş Rehberi – Proje Ekibi
e-posta: iletisim@maasrehberi.com