İstatistikçi Maaşları 2017

İstatistikçi Ne İş Yapar?

Kabaca istatistikçiler toplumsal, ekonomik, kültürel, bilimsel olgu ve olaylarla ilgili bilgileri derleyen, derlemiş olduğu bilgileri istatistik tekniklerini kullanarak yorumlayan ve sayısal olarak ifade eden, karar vericiye öneriler sunar.İstatistikçiler bir çok kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilirler bunların en başında TÜİK, üniversiteler, belediyeler, Devlet Personel Başkanlığı, İçişleri Bakanlığı vb.

İstatistikçiler Ne Kadar Zam Alacaklar ?

Kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanuna tabi olarak görev Memurlar ile hükümet arasında yürütülen toplu sözleşme 2015 yılı Ağustos ayında imzalandı. Buna göre Memurlara 2017 yılı için ilk 6 ay (Ocak-Temmuz) % 3 oranında, ikinci 6 ay (Temmuz-Aralık) için de % 4 oranında zam yapılmasına karar verildi. Ayrıca enflasyon, verilen zam oranını aşması halinde aradaki fark kamu çalışanlarına ödeneceği yönünde toplu sözleşmede yer aldı.

2017 Yılı Ocak – Temmuz Dönemi İstatistikçi Maaşları:

D/KHizmet YılıEğitim DurumuNet Maaş
9/1Yeni BaşlayanLisans3.187 TL
8/1 3 yılLisans3.245 TL
7/1 6 yılLisans3.255 TL
1/425 yıl ve üzeriLisans3.701 TL

Maaş hesaplamasında;
– Göreve yeni başlayan, lisans mezunu, bekar ve çocuksuz olan personel dikkate alınmıştır.Hesaplamaya sendika aidatı ve kalkınma öncelikli bölgelerdeki ek ödeme dahil edilmemiştir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ