Programcı Maaşları 2017

Programcı Ne İş Yapar?

Kamu kurum ve kuruluşlarında programcı unvanına sahip personeller bilgi işlem bürolarında görev yaparlar. Görev ve sorumlulukları kurumdan kuruma değişmektedir. Genel olarak görevleri kurumun web sayfasının hazırlanması, bilgi işlem alt yapısı sağlıklı işlemesi ve kurumun ihtiyacına göre yazılım geliştirmektir.

Programcılar Ne Kadar Zam Alacaklar ?

Kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanuna tabi olarak görev Memurlar ile hükümet arasında yürütülen toplu sözleşme 2015 yılı Ağustos ayında imzalandı. Buna göre Memurlara 2017 yılı için ilk 6 ay (Ocak-Temmuz) % 3 oranında, ikinci 6 ay (Temmuz-Aralık) için de % 4 oranında zam yapılmasına karar verildi. Ayrıca enflasyon, verilen zam oranını aşması halinde aradaki fark kamu çalışanlarına ödeneceği yönünde toplu sözleşmede yer aldı.

2017 Yılı Ocak – Temmuz Dönemi Programcı Maaşları:

D/KHizmet YılıEğitim DurumuNet Maaş
9/1Yeni BaşlayanLisans2.953 TL
8/1 3 yılLisans2.956 TL
7/1 6 yılLisans2.959 TL
1/425 yıl ve üzeriLisans3.359 TL
Maaş hesaplamasında;
– Lisans mezunu, bekar ve çocuksuz olan personel dikkate alınmıştır.Hesaplamaya sendika aidatı ve kalkınma öncelikli bölgelerdeki ek ödeme dahil edilmemiştir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Eray dedi ki:

    Ben lise web program programciligi okudum ise girsem ne kadsr maas alirm acaba bu maaslar üniversiteden mezun olanlar icinmi ?

    1. admin dedi ki:

      Merhaba, bu yazıdaki maaş bilgisi programcı kadrosuna atananlar için geçerlidir. Kamudaki programcı kadrosuna atanmak için en az önlisans mezunu olmak gerekiyor.

BİR YORUM YAZ