Tekniker Maaşları 2017

Tekniker Ne İş Yapar?

Teknikerler çalıştıkları kurumda farklı branş ve sınıflarda görev yapmaktadırlar. Örneğin Teknik Hizmetler Sınıfında (bilgisayar, elektrik, motor, makina, iklimlendirme, matbaa vb.) Sağlık hizmetleri sınıfında (Fizik tedavi ve  rehabilitasyon, paramedik, acil tıp, diş protez) vb. örnekler verilebilir. Teknikerler kurumlarında görev tanımlarına göre çalışırlar. Her branşın görev tanımı ve çalışma koşulları farklılık göstermektedir.

Teknikerler Ne Kadar Zam Alacaklar ?

Kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanuna tabi olarak görev Memurlar ile hükümet arasında yürütülen toplu sözleşme 2015 yılı Ağustos ayında imzalandı. Buna göre Memurlara 2017 yılı için ilk 6 ay (Ocak-Temmuz) % 3 oranında, ikinci 6 ay (Temmuz-Aralık) için de % 4 oranında zam yapılmasına karar verildi. Ayrıca enflasyon, verilen zam oranını aşması halinde aradaki fark kamu çalışanlarına ödeneceği yönünde toplu sözleşmede yer aldı.

2017 Yılı Ocak – Temmuz Dönemi Tekniker Maaşları:

D/KHizmet YılıEğitim DurumuNet Maaş
10/2Yeni BaşlayanÖn Lisans2.815 TL
9/1Yeni BaşlayanLisans2.818 TL
8/1 3 yılLisans2.820 TL
7/1 6 yılLisans2.869 TL
1/425 yıl ve üzeriLisans3.314 TL
Maaş hesaplamasında;
– Lisans mezunu, bekar ve çocuksuz olan personel dikkate alınmıştır.Hesaplamaya sendika aidatı ve kalkınma öncelikli bölgelerdeki ek ödeme dahil edilmemiştir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ