2017 VHKİ Maaşları

2017 VHKİ Maaşları

VHKİ Ne İş Yapar?

Veri Hazırlama ve Kontrol işletmeni kamu kurumlarında unvanlı memurluklar olarak anılmaktadır. Yani memur kadrosuna haiz olanlar kurumlarındaki mevzuatına göre şartlarını taşımaları halinde bu kadroya geçebilmektedirler.Genel olarak büro işlerinde görev yapan VHKİ’ ler her türlü yazışma işlemlerini bilgisayar ortamında gerçekleştirirler.

VHKİ’ler Ne Kadar Zam Alacaklar ?

Kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanuna tabi olarak görev yapan Genel İdare Hizmetleri Sınıfında Veri Hazılama ve Kontrol İşletmeni (VHKİ) unvanına sahip memurların 2017 yılı maaşları hesaplanmıştır. 2017 yılının ilk yarısı için belirlenen %3  zam oranı sonucu Veri Hazılama ve Kontrol İşletmeni (VHKİ) unvanlı memurların maaşları aşağıdaki listedeki gibi olacaktır.

2017 Yılı Ocak – Temmuz Dönemi VHKİ Maaşları:

(Yeni Başlayan)
9.derecenin 1.kademesi: 2.476 TL

(3 Yıllık)
8.derecenin 1.kademesi: 2.479 TL

(6 Yıllık)
7.derecenin 1.kademesi: 2.535 TL

(25 Yıllık)
1.derecenin 4.kademesi: 2.972 TL


Maaş hesaplamasında;
– Göreve yeni başlayan, lisans mezunu, bekar ve çocuksuz olan personel dikkate alınmıştır.Hesaplamaya sendika aidatı ve kalkınma öncelikli bölgelerdeki ek ödeme dahil edilmemiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 17 YORUM
 1. Salih diyor ki:

  Çok açıklayıcı olmuş. Teşekkürler

 2. Gizem diyor ki:

  Vhki ile memur arasında ne gibi fark var?

  1. admin diyor ki:

   Kurumlarda genellikle veri hazırlama unvanı için bilgisayar işletmenliği sertifikası zorunluluğu vardır.Yani vhki ler daha çok bilgisayarda işlemlerini yürütürler.Memurlardan farkı budur ayrıca memurdan 35 lira fazla maaş alırlar.

 3. Hüseyin diyor ki:

  Bu kadroya atanmak için ne yapmamız lazım

  1. admin diyor ki:

   Veri hazırlama ve kontrol işletmeni B grubu kadrodur dolasıyla 2 yılda bir yapılan KPSS-B sınavına girmeniz gerekiyor.

 4. davut diyor ki:

  kaç puan almak gerekiyor

  1. admin diyor ki:

   Merhaba, bu kadroya atanma puanı değişkenlik göstermektedir.Önlisans mezunları için 83 ve üzeri lisans mezunları için 85 ve üzeri puan almak gerekiyor.

 5. şems diyor ki:

  önlisansım puanım 87.55 versem ilk atamada gelir mi ve tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik mezunuyum bilgisayar sertifikam yok ama bilgisayar derslerimiz çoktu trankirip bilgisayar sertikasının yerine geçer mi ?

  1. admin diyor ki:

   Verilecek kadro önemli puanınız çok iyi ilk olmazsa 2. atamada gelecektir.

 6. seda diyor ki:

  Ben bilgisayar muhendisliği öğrencisiyim. bilgisayar sertifikam yok. bölümümden dolayı sertifika zorunluluğum kalkar mı?

  1. admin diyor ki:

   Siz hangi öğrenim düzeyinden sınava girdiniz?Eğer ortaöğretim ise şuan bölümünüzden dolayı sertifika zorunluluğu kalkmaz çunkü mezun değilsiniz. Bilgisayar sertifikası geçerlik kuralında kurumlar kişinin atanmadan önce bitirdiği bölümde bilgisayar dersi alıp almadıklarına bakar bunuda zaten mezuniyet sonrasında transkriptle kanıtlıyorsunuz. Eğer siz lisans kpss ye girmişseniz zaten mezun olmadan tercih yapamıyorsunuz.Mezun olmanız durumunda bölümünüz bilgisayar sertifikasını karşılar.Sertika için kursa gitmenize gerek yok.

 7. hasan diyor ki:

  önlisans puanım 72 türkiye iş kurumunda memur olarak atanma ihtimalim nasıl bilgi verir misiniz

  1. admin diyor ki:

   Merkezi atamalarda 72 puanla atanmanız pek mümkün gözükmüyor.

 8. Sunay diyor ki:

  Ben 2 yıllık muhasebe mezunuyum kpss önlisans için tercih yapıcam üniversitede bilgisayar dersi gördük liseden de bilgisayar bölümü çıkışlıyım 6225 kodlu yani bilgisayar sertifikam yok başvuru yapabilirmiyim

  1. admin diyor ki:

   Merhaba, mezun olduğunuzda verilen transkriptte bilgisayar dersleri açık şekilde gözüküyorsa bilgisayar sertifikası alma zorunluluğu yok

 9. Sunay diyor ki:

  Bir sorum daha var önlisans kpss puanım 72 atanma ihtimalim varmıdır.

  1. admin diyor ki:

   72 puanla merkezi atamalarda atanma ihtimaliniz çok düşük ancak atamalarda tercih yapın şansınızı deneyin önümüzdeki atamalarda ne kadar memur alınacak bilemiyoruz.Ayrıca bazı kurumlar sözlü mülakatla alım yapıyor örneğin mübaşirlik zabıt katipliği infaz koruma gibi bu kurumların alımlarına da başvurun.

BİR YORUM YAZ