Maaş Rehberi

Sosyal Çalışmacı Maaşları 2021

Kamu kurumlarında sosyal çalışmacı olarak görev yapanların maaşlarını inceleyeceğiz. Öncelikle sosyal çalışmacı kimdir, görevleri nelerdir kısaca bilgi verelim.

Sosyal Çalışmacı Kimdir?

Sosyal işlevselliğin sağlanması, korunması, geliştirilmesi ve rehabilitasyonu amacıyla sosyal hizmet müdahalesini gerçekleştiren, kamu kurumlarında 657 sayılı kanuna göre görev yapan kadrolu personeldir.

Sosyal çalışmacılar, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kamuya bağlı devlet hastaneleri, üniversite hastaneleri ve özel hastanelerde çalışırlar.

Sağlık Bakanlığı bünyesinde görev yapan sosyal çalışmacıların görevleri genel olarak şunlardır;

+ Tıbbi sosyal hizmet müdahalesinin gerektirdiği sosyal inceleme raporu, süreç raporu, vaka değerlendirme ve sonlandırma raporlarını hazırlar, gerektiğinde ilgili birim ve yetkililerle paylaşır.

+ Sosyal işlevsellik sorunlarını önleyici ve rehabilite edici tıbbi sosyal hizmet programları geliştirir, uygular ve değerlendirir.

+ Sağlık hizmeti alanların sosyal sağlığını destekleyici ve güçlendirici tıbbi sosyal hizmet programlarını uygular, izler ve değerlendirir

+ Sağlık hizmeti alan dezavantajlı hasta gruplarının ve yakınlarının tedavi sürecinde yaşadıkları sosyal ve sosyoekonomik sorunlarının zamanında çözümlenebilmesi amacıyla uygun sosyal hizmet müdahalesini belirler ve uygular.

+ Kriz durumlarında, tıbbi sosyal hizmet müdahalesini uygular.

+ Sağlık hizmetlerinden yararlanma sürecinde ihmal ve/veya istismar ve aile içi şiddet olgularına yönelik sosyal hizmet müdahalesini gerçekleştirir

+ Sağlık hizmeti alanların ihtiyaç duyabileceği, sosyal destek programlarına erişimini sağlar

Sosyal Çalışmacı Maaşları

D/KHizmet YılıEğitimNet Maaş
9/1Yeni BaşlayanLisans4.994 TL
8/1 3 yılLisans5.006 TL
7/1 6 yılLisans5.097 TL
6/1 9 yılLisans5.111 TL
5/1 12 yılLisans5.127 TL
4/1 15 yılLisans5.337 TL
3/1 18 yılLisans5.493 TL
2/1 21 yılLisans5.733 TL
1/1 24 yılLisans5.832 TL
1/425 yıl ve üzeriLisans5.853 TL

Tablodaki maaş hesaplamasında, kamu kurumlarında görevine yeni başlayan, bekar ve çocuksuz personel kriterleri dikkate alınmıştır. Hesaplamaya sendika aidatı, BES kesintisi, kalkınmada öncelikli bölgelerdeki ek tazminat nöbet ve icap ücreti yansıtılmamıştır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ